Opplev litt Prøysen med Terje Strømdahl, Frida Ånnevik og Knut Anders Sørum.
Copyright: Tale Hendnes
Litt for redd? Litt for stille? Litt for mye? Litt for tjukk? Litt for tynn? Litt for ensom? Litt for sjenert? Litt for genial? Litt for pussa litt for tidlig? Generelt litt misforstått? Kanskje du bare er litt Prøysen?
Prosjekt Prøysen
Teater Innlandets prosjekt er et forsøk på å dykke ned i det mørke, skakke, triste, sinte og vriene hos Prøysen, for å undersøke om vi kan finne lys under storgrana.
Prøysen-tolkere
I teaterkonserten møter du tre av våre fineste Prøysen-tolkere Frida Ånnevik, Knut Anders Sørum og Terje Strømdahl som hver for seg og på unike vis har bala med og nylest Prøysen, men dette blir første gang de står sammen på en scene.
På konserten får vi høre om ´a Florense, ´n Tull-Martin, ´n Jørgen, hu Tull-Sara, ´n Børe og jenta ved storgrana. Og ´a Frida, ´n Terje og ´n Knut Anders. Mens væla knirke og slipsteinsvæilsen går og går og går og går.
Medvirkende:
- musikerne Øyvind Røsrud og Synnøve Ovrid
- regi: Magnus Myhr og Jørgen Strickert
- manusansvarlig: Jørgen Strickert
- scenograf, lysdesigner: Elisabeth Kjeldahl Nilsson
- kostymedesigner: Lise Søraune
- musikalsk leder: Øyvind Røsrud
- produsent: Camilla Ødegården Bakken
Litt mer om forestillingen
Forestillingen er produsert av Teater Innlandet i samarbeid med Musikk i Innlandet og produsert etter en avtale med Teaterforlaget Songbird AS www.songbirdteater.com. Prosjekt Prøysen har urpremiere i Hamar kulturhus 4. september og er på turné i Innlandet fra 11. september til 2. november 2025.
Billetter
Teaterkonserten spilles fra intimscenen i kulturhuset Hagelund kl. 19 - og passer for unge voksne og voksne. Varighet 90 minutter. De ulike billettprisene ser du på lenka under.
Gå til billettsalget