Helga Karine Skogli
I år har Rosa sløyfe 27 års-jubileum. Målet med aksjonen er å vise solidaritet med brystkreftrammede, i tillegg til å øke kunnskapen om brystkreft. Hele overskuddet går til Rosa Sløyfe-aksjonen.
Kreftforeningen i Trysil bidrar og Brystkreftforeningen skal holder stand.
Løpet
Ildsjel for Rosa sløyfe-løpet i Trysil Ellen Slemmestad Jægersborg skriver:
Jeg, Helga Karine Skogli, Katrin Person og Ida Bergersen Frøhaug inviterer deg til Rosa Sløyfe-løp. Deltakerne vil krysse både kommune- og fylkesvegen noen steder. Statens vegvesen er varslet, men trafikken kommer ikke til å bli stoppet. Det vil være vakter med vest der deltakere krysser veger for å sørge for et trygt løp, og de vil også være ved andre punkter langs begge rutene.
Du kan velge mellom en løype på tre eller seks kilometer. Begge starter ved scenen på flomvollen og går på flomvollen mot Kiwi Trysil. Videre bortover Storvegen helt til Trysilelva camping hvor løypene deles. Den korte går videre mot Østlia og så Østmojordet barnehage og tilbake til scenen på flomvollen. Den lange løypa fortsetter langs Bygdervegen og mot Steggfallet før den også går mot Østmojordet barnehage og videre samme veg.
Du kan både gå og løpe, valget er ditt. Etter løpet er det After Run på restauranten Parken Bistro & Bar.
Påmelding
Deltakelse koster 400 kroner per person. Du må melde deg på digitalt på knappen nedenfor her. Om du har spørsmål, kan du kontakte Helga Karine Skogli på telefon 91 54 45 65 eller på e-post helgum@online.no.
Alle som melder seg på er med i trekningen av premier sponset av lokale aktører.
Meld deg på Rosa sløyfe-løpet her
Les mer om Rosa sløyfe-løpet i Norge