Vi mangler noen bøssebærere

Søndag 19. oktober er dagen for landets største dugnad. Vi mangler noen bøssebærere.

Ei dame som står i en døråpning og holder en bøsse. - Klikk for stort bildeFriviligkoordinator Ester Borg Rasmussen ønsker seg flere bøssebærere. Marte Øverland Kornerud, Trysil kommune

Ta med deg en venn eller venninne, barn eller barnebarn på en søndagstur til inntekt for TV-aksjonen så blir turen ekstra hyggelig. Meld deg som bøssebærer - vi trenger flere!

Sammen skal vi åpne dørene for at barn og voksne med funksjonsnedsettelser skal få et så normalt og enkelt liv som mulig. Er du interessert tar du kontakt med Ester, snakk direkte med grendeutvalgene, meld deg som bøssebærer på tvaksjonen.no eller kom innom servicetorget på Trysil rådhus alle hverdager kl. 10-15.

På noen av rodene trenger bøssebærerne bil, sier Ester Borg Rasmussen i aksjonskomitéen.  Vil du bidra, meld deg til henne - kontaktinformasjon nederst på sida her.

TV-aksjonen

Årets TV-aksjon går til Atlas-alliansen og vil gi funksjonshemmede i Ukraina, Palestina, Nepal, Zambia, Tanzania, Etiopia og Uganda et bedre liv. Pengene skal gå til bedre levekår for funksjonshemmede og sikre likeverdig tilgang til hjelpemidler, skolegang, arbeid, helsetjenester og nødhjelp for 200 000 mennesker.

TV-aksjonen 2025 vil bidra til at menneskerettighetene til personer med funksjonsnedsettelser respekteres og at funksjonshemmede selv skal bestemme over egen utvikling.

Komitéen

Bildet av sju personer som står i en døråpning og smiler til kameraet. - Klikk for stort bildeÅrets komité håper vi sammen kan åpne dørene. Monica Søberg

I komitéen i Trysil sitter ordfører Turid Backe-Viken, varaordfører Bjarte Wigdel, frivilligkoordinator Ester Borg Rasmussen, fagleder kommunikasjon Solfrid Lillemo, kommunikasjonskonsulent Marte Øverland Kornerud, konsulent Ellen Bernts Grønland og BUA-koordinator Ilja Nelissen Muijtens. De har alle tro på et godt resultat på årets TV-aksjon og Trysil har tradisjonelt gjort det bra. 

Søndag 19. oktober er selve innsamlingsdagen. Da skal husstander i kommunen få besøk på døra av bøssebærere kl. 16-18.

– I Trysil er det til sammen 100 roder, 34 av dem er i Innbygda.

Les mer om årets TV-aksjon i Trysil her

Les mer om TV-aksjonen her

Kontakt oss

Ester Borg Rasmussen
Frivilligkoordinator
Frivilligsentralen
E-post
Telefon 47 47 29 18