Velkommen i Parkvegen 2!

Tredje stopp for ordfører og næringssjef på Sundet-turen var jobbsentralen og Heidi's Optikk.

Mann viser kvinne sitteunderlag med fuglemotiv inne i produksjonslokale med flere arbeidere - Klikk for stort bildeOrdfører Turid Backe-Viken ble imponert over alt de lager på jobbsentralen, ikke minst de tjukke og flotte sitteunderlagene som Geir Rønningen viste fram. Anja Holmøy Aamold, Trysil kommune

Jobbsentralen er et aktivitetstilbud der Trysil kommunes enhet for psykisk helse samarbeider med blant andre Tepas, rus- og kriminalomsorgen og Nav. Der får arbeiderne oppleve godt samarbeid, glede og mestring. 

Maaaange produkter

Geir Rønningen viste besøket rundt i verkstedet, male- og pusseavdelingen, strikke- og heklekroken, veveavdelingen og tove- og nålefiltingsavdelingen. 

- De produserer blant annet hagemøbler, krakker, søppelskur, kubbspill, brett, tennbriketter, vevde ryer og bakepinner. Og mye, mye, mye mer! Jobbsentralen har avtale med Trysil fjernvarme om ved og materialer til snekkerproduktene.  I tillegg til alle de faste produktene tar de også opp bestillinger på for eksempel postkassestativ, eller det kundene måtte ønske. Du kan også bestille vevde ryer i de fargene du ønsker. Det er bare å kontakte Geir: ger@trysil.kommune.no, sier næringssjef Anja Holmøy Aamold.  

Se produkt- og prislista her.

Bursdagskake 

Ordfører og næringssjef takker for omvisningen. Det ble to fine serveringsbrett med hjem, røper Anja. Hun oppfordrer alle til å stikke innom jobbsentralen som er åpen hver tirsdag og fredag kl. 9-15. For der er det så mye flott å se og kjøpe.

Antakelig får du ikke så god servering som ordfører og næringssjef fikk, men jobbsentralen er vel verdt et besøk lell. 

- Vi kom da en blid og fornøyd gjeng satt og koste seg med bløtkake på bursdagen til aktivitør Yngvild Prikasky, og vi var så heldige å få smake, smiler Anja. 

Heidi's Optikk

Heidi Christensen kom til Norge fra Danmark for 31 år siden. Først til Biri, så Elverum og så til Synsam i Trysil. I 20024 startet hun Heidi's Optikk i Nybergsund. I perioder drev hun også med mobil optikk. Etter at dagligvarebutikken ble lagt ned, har trafikken inn til Heidi falt merkbart. I dag har hun fast åpningstid på tirsdager.

- Heidi jobber i tillegg i Trysilfjellet og trives godt som heisvert i Eventyr. Der treffer hun mange små dansker 😊, sier Anja.

Parkvegen 2 huser også Great Woods Car Club og Trysil pistolklubb. 

Bildeglimt fra Parkvegen 2