Så fremt vi får en kald nok vinter - lenge nok, så blir skøytebanen åpen ut mars.
Anne N. Sætre, Trysil kommune
Banen er reservert til hockeytrening for voksne på søndager fra kl. 20 til cirka kl. 22. Bortsett fra det er det bare å ta med skøytene og benytte banen. Skøytebanen har flomlys.
Ut mars
Skøytebanen har hockeyvant og blir vedlikeholdt gjennom vinteren med ny is cirka en gang i uka. Isbanen blir brøytet ved snøfall. Snø langs kanten innenfor vantet må du håndmåke, og snømåker finner du ved banen. Så lenge det er minusgrader, blir banen holdt åpen ut mars.
Takk
- Vi takker alle ildsjeler som stiller opp på dugnad for skøytebanen i Trysil sentrum. Det er Trysil Næringsforum som har ansvaret for driften av skøytebanen, og de har med seg en gjeng med frivillige til å legge is, forteller kultursjef Anne N. Sætre.
På BUA Trysil kan du låne både skøyter og ishockeykøller. BUA holder til i kjelleren i kulturhuset Hagelund og har åpent tirsdag og torsdag kl. 14.30-17.30.
Velkommen!