Hopp til hovedinnhold Hopp til søkeboks Hopp over båndkommandoer Logg på

Flott elevbedriftsmesse

Av: Ramona Nordnes | Publisert: 28.01.2020 13:15:00
Tønnegutta EB

​Tønnegutta EB ble kåret til beste bedrift. Vi gratulerer!

Foto: Bjørn Olsen, Trysil kommune

Årets elevbedriftsmesse bød på fine produkter, engasjerte ungdommer og kjøpelystne kunder.

​Niende klasse på Trysil ungdomsskole har jobbet med elevbedrift helt tilbake til uke 24 i 2019. Elevbedrift handler om å ha en idé og realisere den, og dette har årets elevbedrifter gjennomført kjempebra.

Elevbedriftene

Felles for mange av årets 14 elevbedrifter er fokuset på miljø og gjenbruk. Dette er årets elevbedrifter:

  • Bryggerne EB: Hjemmebrygget alkoholfritt øl tappet på glassflasker
    - Linus Rønningen Dahl, Ola Sætre, Marcus Grønoset og Mikael Rønning-Enberget
  • Scrunchbunch EB: Trendy hårstrikker, gjenbruk av gamle stoffer eller nye stoffrester
    - Maria Teppen, Hedda Lemberget Wigdel, Emma Slettum, Milica Stevanov, Julia Wiktoria Dzierzega, Kaja Rundfloen Hegg og Linnea Elise Bauge Skjæraasen
  • Fryd EB: Opptenningsruller av gamle aviser og stearin
    - Nancy Stenmyren, Anna Galaasen Spangen og Ingeborg Sletten
  • Turtleback EB: Vesker sydd av gamle stoffer
    - Hermela Efrem Habtemariam, Ingrid Groven Amdahl, Maria Kalvø, Leona Pedersen, Melissa Yi Xie og Siri M’cormack
  • Duften EB: Duftartikler til badet, dobomber, badebomber og håndskrubb
    - Amalie Svingen, Emma Nysæter Hemstad, Mari Groven Amdahl, Mina Ryen Storsveen og Emma Heggeriset Ås
  • Såper og Skrubb EB: Såper og skrubb
    - Maide Kjernet Yorulmaz, Erika Persson og Gøril Grønoset
  • Smartdesign EB: Fuglekasser og hyller til briller
    - Mathias Bakken, Adrian Nygård Holt, Andreas Hollseter og Aman Ghebredngl Yemane
  • Fruit for Life EB: Smoothie av frukt og bær
    - Elias Grambo, Magnus Nergård Zakrisson og Aleksander Brenden
  • Fotball EB: Fotballskole for barn, innsamling av fotballsko og fotballer som sendes til en skole i Afrika
    - Isak Storløpa, Preben Sætre, Vebjørn Sørensen, Erlend E. Vermund og Martin Backe-Viken
  • Tønnegutta EB: Stoler, bord og blomsterkasser lages av gamle oljefat/tønner
    - Jo Magnus Solvang, Robin Åsheim Kristoffersen, Sondre Støbak, Kristoffer Bryn, Mats Joakim Bjørlo og Kirill Plesnjavtsev
  • Woody EB: Oppbevaringskasser av tre
    - Adrian Rønningen, Marius Ensrud, Eivind Hubred, Mats Erik Eriksen, Lukas Kort, Sigurd Røberg, Julian Paula og Ruben Grøndalen
  • Uniqueglas EB: Armbånd og kjeder av farget glass
    - Michelle Boocock, Oline Norderhaug Skogli, Hanna Nordnes Bækken og Julia Flermoen Odden
  • Dyreplaca EB: Dyrepass og aktivisering av dyr som er mye alene
    - Ulva Jægersborg, Nikita Kristiansen, Daniel Westerberg og Gard Myrstad
  • E-gutta EB: Gamingkveld for ungdom
    - Marks Guza og Anton Vestmo-Hoff

Kåringene

Juryen kåret disse elevbedriftene:

  • Beste bedrift: Tønnegutta EB
  • Beste utstilling: Såpe og Skrubb EB
  • Beste produkt: Bryggerne EB
  • Beste logo og brosjyre: Scrunchbunch EB
  • Beste grønne entreprenør: Turtleback EB
  • Beste sosiale entreprenør: Fotball EB
  • Beste serviceperson: Jo Magnus Solvang i Tønnegutta EB

Gratulerer til alle elevbedriftene for fine produkter og tjenester - og masse fin inspirasjon!

 

 Bildeglimt fra elevbedriftsmessa

Beste bedriftBeste grønne entreprenørBeste logo og brosjyreBeste produktBeste servicepersonBeste sosiale entreprenørBeste utstillingBryggerne EBScrunchbunch EBFryd EBTurtleback EBSåper og skrubb EBSmartdesign EBFruit for life EBFotball EBTønnegutta EBWoody EBUniqueglas EBDyreplaca EBE-gutta EB
















Sist oppdatert: 28.01.2020 13:18:15