Hopp til hovedinnhold Hopp til søkeboks Hopp over båndkommandoer Logg på

Kommunestyret

Kommunestyret i Trysil består av 23 representanter. Erik Sletten, Sp er ordfører, og Stine Akre, SV er varaordfører.

Stine AKre og Erik Sletten 

Foto: Grete Myrvold Rydje, Trysil kommune

Senterpartiet har ti representanter, Arbeiderpartiet åtte, Høyre tre, Sosialistisk Venstreparti én og Fremskrittspartiet én.

Gruppeledere er henholdsvis Ole André Storsnes, Even Eriksen, Anders Nyhuus, Stine Akre og Per Johnny Talaasen.

Sp, SV og Frp inngikk et valgteknisk samarbeid etter valget i 2019. For det fikk Sp ordføreren, alle lederne og to av tre nestledere i hovedutvalgene. SV fikk varaordføreren, plass i formannskapet og nestlederen i hovedutvalg for helse, omsorg og sosial. FrP fikk plass i formannskapet og i hovedutvalg for forvaltning og teknisk drift. 

Kommunesryremøtene sendes direkte og i opptak på kommune-TV.

Dette er Trysil kommunestyre 2019-2023:

​ Parti ​Representant ​Telefon ​E-postadresse
Sp Erik Sletten 90 16 71 35 erik.sletten@trysil.kommune.no
SV​Stine Akre97 50 63 50stine.akre@trysil.kommune.no
Sp ​Ida Nymoen ​48 12 26 10 ida_ny_90@hotmail.com
​Sp​​Ole André Storsnes​90 56 30 80olestors@gmail.com
​Sp​Tone Merete Øvergård​90 93 05 95totangen@bbnett.no
​​Sp​Per Gunnar Stensvaag​91 61 74 49pgsten@gmail.com
​Sp​Kirsten Winge​90 77 97 98arnenohr@bbnett.no
​Sp​Bjørn Erik Støa​97 86 89 93be.stoa@hotmail.com
​Sp​Henrik Skogstad​99 33 39 44henrikskogstad@outlook.com
​Sp​Inger Sørensen​48 24 58 48ingereugenia@gmail.com
​Sp​Hans Gunnar Solvang​94 89 90 32hgu-sol@online.no
​Ap​​​Even Eriksen​​91 64 85 51eriksenev@gmail.com
​Ap ​Turid Backe-Viken ​99 28 00 71 turid.viken@skistar.com
​Ap​​Malin Skålholt Åkesson​​90 41 73 64​​malin@trysilvask.no
​Ap​Jon Edvard Storfjord​90 78 13 72jonstorfjord@outlook.com
​​Ap​Einar Hyllvang​​92 65 74 21​​​einar.hyllvang@hedmark.org
​​Ap​​Frank W. Lie Bråten​​91 83 22 87​​fwlbra@online.no
​​Ap​​Oddmund Myhr​99 10 82 51omyhr@hotmail.com
​Ap​Elisabeth Sakrisson​47 45 23 84elisasak@icloud.com
​H ​Anders Nyhuus ​​90 50 94 33 anyhuus@online.no
​H ​Linn Rundfloen 98 82 07 88 linn.rundfloen@gmail.com
​H ​Thomas Pedersen 90 79 89 15 thpedersen72@gmail.com
FrP ​Per Johnny Talaasen 91 54 05 82 per-talaasen@hotmail.com
 

 

 Aktuelt

Alle
Nyheter
Fant ingen nyheter merket med valgt interesseområde
 
Sist oppdatert: 22.10.2019 20:17:42