Høstens koronavaksinering i Trysil

De som vil ha koronavaksine i Trysil i høst, får det på legesenteret. Det kommer ei ny vaksinetype om noen uker.

Hanna Rydløv - Klikk for stort bildeKommuneoverlege Hanna Rydløv sier at de som kan, bør vente med høstens koronavaksine til den nye vaksinetypen kommer om noen uker. Grete Myrvold Rydje, Trysil kommune

- Vi planlegger felles vaksinering av influensa- og koronavaksine da risikogruppene stort sett er like, sier kommuneoverlege Hanna Rydløv.

På legesenteret

Det blir ikke vaksinasjonsdager i kulturhuset Hagelund i denne runden. 

- Vaksineringa blir på legesenteret, både på kveldstid og i forbindelse med vanlige legetimer. Vi kommer tilbake med datoer og oversikt over risikogrupper når vi vet når vaksinene kommer, det vil si nærmere høstferien, sier Hanna.

Vent hvis du kan

Noen har allerede bestilt time koronavaksine. 

- Hvis det er mulig, bør de utsette vaksinen til den nye vaksinetypen kommer om noen uker. Den vaksinen ser ut til å dekke de nye covid-variantene godt, sier Hanna.

Til toppen